GRB

Grb Virtus_New

OPIS:

Grb kluba je v obliki turnirskega ščita v njem so sledeči elementi:

• Zgoraj je naziv kluba – Nogometni klub Virtus.
  • Jedro grba tvorita Lev z žogo in letnica ponovne oživitve kluba.
  • Spodnji del grba tvorita, beseda Kamnik, ki označuje mesto v katerem klub deluje.

POMEN SIMBOLOV:

• Žoga – predstavlja nogometno igro in vadbo.
  • Lev – je klubski zaščitni znak. Lev je znak moči in simbolizira avtoriteto, sposobnost, vodenje, dominacijo in plemenitost. Vse to so sposobnosti največjih in najboljših!
  • Lev, ki ima v svojem objemu žogo, s tem sporoča igrivost in veselje do nogometne igre.
  • S poimenovanjem kluba z besedo VIRTUS , ki ima poleg tradicije na kamniškem koncu tudi močno sporočilno vrednost, saj predstavlja vrlino, pogum, moč, vstrajnost, odličnost …

V Nogometnem klubu Virtus bomo zgoraj omenjene lastnosti spodbujali in jih čim bolj širili med svojimi člani.