KODEKS KLUBA – NK VIRTUS KAMNIK

Poslanstvo kluba

NK VIRTUS KAMNIK je nastal iz strasti do nogometne igre. Članom (otrokom, mladostnikom, mladini, odraslim) omogočiti pravilen motorični in psihični razvoj, omogočiti kvalitetno treniranje in osvajanje nogometnih tehnik. Jih spodbujati h kvalitetnem preživljanju prostega časa ter jim to omogočiti. Omogočiti druženje in sklepanje novih prijateljstev, jim zadovoljiti potrebo po tekmovalnosti in doseganju uspehov. Poskrbeti, da bodo dobri, pošteni, spoštljivi, odgovorni, samozavestni in uspešni ljudje.

Doktrina kluba

Doktrina kluba NK VIRTUS KAMNIK je da vadečega posameznika vzgojimo v zdravo, zadovoljno in ustvarjalno osebo, ki poseduje moralne vrednote in vrednote prijateljstva. Vodstvo kluba, poskuša s svojim pristopom in pogledom na nogomet, podati vrednote preko nogometne igre. Verjamemo da so vrednote temelj in opora skozi življenje, ki posameznika navdihujejo in predstavljajo njegovo hrabrost, odličnost, moč in veličino. Nogometa ne vidimo le kot šport, pač pa kot vrlino polno kreacij, znanja, vztrajnosti in načel.

Filozofija NK Virtus Kamnik

Filozofija NK Virtus Kamnik se opira na sledeče temelje:

• Zavedanje da je nad vsem klub in njegova pravila, za tem je ekipa s svojimi zakonitostmi in šele nato so posamezniki s svojim talentom. Le tako smo enotna sredina z močnim in zdravim jedrom.
  • Z zdravim duhom zgradi zdrav odnos do sebe in do soljudi.
  • Marljivost, bistra glava in spoštovanje naj bodo lastnosti, ki te odlikujejo na tvoji poti.
  • Imej spoštljiv odnos do kluba, klubske opreme in stvari ki predstavljajo klub.
  • S ponosom nosi klubski dres in grb na njem.
  • Odločno predstavljaj NK VIRTUS KAMNIK ter na tekmah hrabro brani in zastopaj klubske barve.
  • Zavedanje, da ko s kolektivno igro dosežeš cilj, se zmage s teboj veseli celotna tvoja ekipa ter vsi njeni navijači.
  • Zavedaj se, da tako poraz kot zmaga sta le sestavna dela nogometne igre. Iz zmage razvijaj plemenitost. Iz poraza potegni najboljše, naj ti služi za tvojo rast. Iz njega moraš postati modrejši in močnejši.
  • Igraj pošteno ter z igro širi svoje prijateljstvo in vrednote.
  • Nogomet je igra, igra je veselje, širi to veselje!

Vizija kluba

Postati prepoznaven, strokoven, množičen, fleksibilen ter zanimiv športni kolektiv v osrednje slovenski regiji! Na področju dela z mladimi s sodobnim pristopom ponuditi otrokom nova znanja!

Vrednote kluba

Vrednote kluba so:

• delamo in ustvarjamo s strastjo
  • krb za zadovoljstvo vadečih članov
  • stalno strokovno izpopolnjevanje
  • zaupanje v delo in strokovnost trenerjev
  • kvalitetno in strokovno podajanje znanj
  • razvoj odgovornega, častnega ter dolgoročnega razmerja s člani in med člani